Równa nawierzchnia zamiast krzywego bruku na ulicach osiedla Stare Miasto!
Poruszanie się po brukowanych ulicach na terenie osiedla Stare Miasto jest bardzo niewygodne. Wiele miast poradziło sobie z tym problemem, nie naruszając walorów estetycznych i historycznych ulic. Celem projektu jest stworzenie warunków do bezpiecznego i wygodnego poruszania się po brukowanych ulicach. Wnioskodawca nie narzuca przy tym, jakie konkretne rozwiązanie powinno na danej ulicy zostać zastosowane. Może to być np. ścięta na równo i ponownie ułożona na ulicy lub jej części kostka brukowa - tak, jak zrobiono to na ul. Woźnej, Wodnej, Ślusarskiej i Kramarskiej lub inne rozwiązania dopuszczone przez konserwator zabytków, sprawiające, że nawierzchnia stanie się bardziej wygodna i bezpieczna. Rozwiązania te mogą być różne dla różnych ulic, z uwzględnieniem ich specyfiki. W bardzo wielu miastach potrafiono pogodzić z wytycznymi konserwatora zabytków wprowadzenie takich ingerencji w bruk, aby umożliwić wygodne poruszanie się po nim. Doświadczenia takie mają również polskie miasta (np. Wrocław) oraz Poznań (ul. Woźna, Wodna, Ślusarska, Kramarska).
Obecna brukowana, krzywa, niewygodna nawierzchnia sprawia, że poruszanie się po wielu ulicach na terenie osiedla Stare Miasto jest niewygodne i niebezpieczne, generuje też duży hałas.
Wniosek dotyczy Osiedla Stare Miasto. Realizacja projektu w zakresie prac modernizacyjnych na ul. Za Bramką. Ostateczny zakres oraz przebieg prac uzgodniony zostanie z MKZ. W przypadku braku możliwości realizacji inwestycji we wskazanym zakresie dopuszcza się możliwość zmiany zgodnie z ustaleniami MKZ.
Aktualna edycja | PBO 2023 | PBO 2022 | PBO 2021 | PBO 2020 | PBO 2019 | PBO 2018 | Kontakt
Stowarzyszenie Rowerowy Poznań 2017-2023