Podniesienie standardu trasy rowerowej na ul. Bukowskiej, a także poprawa bezpieczeństwa i ułatwienia na osiedlowych uliczkach całego Grunwaldu

projekt rejonowy: Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald

Celem projektu jest poprawa warunków ruchu rowerowego - zarówno w dojeździe z Grunwaldu do centrum miasta, ale także wprowadzenie ulepszeń na osiedlowych ulicach.

Po pierwsze projekt zakłada zmiany na ulicy Bukowskiej na krytycznym odcinku między Przybyszewskiego a Szamotulską. - Obecnie jest to chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym, wykonany z nierównej kostki oraz jest niebezpiecznie wąsko w narożniku Bukowskiej i Przybyszewskiego. - Dlatego należy wymienić nawierzchnię na równą i asfaltową, wprowadzić separację ruchu pieszego i rowerowego w miarę możliwości przestrzennych oraz poprawić bezpieczeństwo na przejeździe rowerowym na ul. Zbąszyńskiej w ciągu ul. Bukowskiej.

Po drugie zaplanowano wprowadzenie kontraruchu rowerowego na uspokojonych, jednokierunkowych uliczkach grunwaldzkich osiedli: Brzeźnicka, Husarska i Zbąszyńska.

Po trzecie konieczna jest poprawa bezpieczeństwa na osiedlowych uliczkach poprzez ustawienie poduszek berlińskich. Dotyczy ulic: Jutrzenka przy targowisku, Międzychodzka przy uczelni, Palacza przy przejściu dla pieszych przy Pogodnej, Podchorążych między Kadecką i Kłuszyńską, Swoboda przy przejściu dla pieszych przy kościele, Świt na wysokości skrzyżowania z Jesienną, przy przedszkolu Pyza Wędrowniczka, Świt przy przejściu dla pieszych na wysokości Modrej i przychodni lekarskiej.Jak głosować?

Zagłosuj teraz!

Aktualna edycja | PBO 2020 | PBO 2019 | PBO 2018 | Kontakt

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań 2017-2020

Rowerowy Poznań