Równa, szeroka, asfaltowa nawierzchnia zamiast krzywej, niewygodnej kostki betonowej na najbardziej obleganej trasie rowerowej na północy Poznania

projekt rejonowy: Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Piątkowo
Wizualizacja projektu

Trasa rowerowa wzdłuż ul. Mieszka I pełni funkcję kręgosłupa dla północnych osiedli Poznania i dopóki nie powstaną nowe, równoległe drogi dla rowerów, pilnie trzeba zadbać o tę istniejącą.

Projekt polega na położeniu równego asfaltu, zamiast krzywej kostki betonowej na trasie rowerowej wzdłuż PST. Dzięki temu droga pomiędzy centrum miasta a Kampusem Morasko może stać się wygodniejsza i bezpieczniejsza. W miejscach zwężeń należy poprawić warunki, tak aby piesi i rowerzyści mieli zapewniony komfort przemieszczania się.

W 2019 roku udało się zrealizować I etap inwestycji na odcinku między Opieńskiego a Wiechowicza dzięki środkom z PBO 2019. Kontynuacja remontu w 2020 roku będzie możliwa pod warunkiem wygranej w PBO 2020.

W ramach PBO 2020 możesz zagłosować na dwa projekty rejonowe - zagłosuj na ten projekt oraz Wygodnie rowerem po Mieszka I - Winogrady!
Dwupak rowerowy Piątkowsko-Winogradzki - remont trasy rowerowej wzdłuż ul. Mieszka I


Jak głosować?

Zagłosuj teraz!

Aktualna edycja | PBO 2019 | PBO 2018 | Kontakt

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań 2017-2019

Rowerowy Poznań