Wymiana nawierzchni na końcowym odcinku Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej (Zeylanda-Roosevelta) oraz montaż liczników rowerowych na ul. Bukowskiej

projekt rejonowy: Jeżyce, św. Łazarz

Projekt rejonowy dla Łazarza i Jeżyc składa się z dwóch elementów: wymiany nawierzchni i montażu urządzeń pomiaru ruchu rowerowego.

W latach 2019-2020 udało się zrealizować długo wyczekiwaną Rowerową Trasę Grunwaldzką, która została zapoczątkowana kilka lat temu w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Nadal jednak problemem jest brak wygodnej nawierzchni na wysokości Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tegoroczny projekt w PBO przewiduje wymianę nawierzchni na równą asfaltową i wytyczenie drogi rowerowej na odcinku od Zeylanda do Roosevelta (południowa strona ul. Bukowskiej).

Z kolei na ul. Bukowskiej, na odcinku między Szylina a Polną, po obu stronach na drogach rowerowych zostaną zamontowane liczniki ruchu rowerowego na jednej z najważniejszych tras z Programu Rowerowego Miasta Poznania. Pozwoli to na bieżąco szacować ruch rowerowy oraz lepiej planować budowę rowerowej infrastruktury.Jak głosować?

Zagłosuj teraz!

Aktualna edycja | PBO 2020 | PBO 2019 | PBO 2018 | Kontakt

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań 2017-2020

Rowerowy Poznań